YAPIM:

Filmin özgün müziği Türk bir müzik bestecisine yazdırılacaktır. Özgün müzik İstanbul’da birses kayıt stüdyosunda müzisyenler tarafından kayıt edilecektir. Filmin Türkçe seslenmesi tiyatro dünyamızdan ünlü bir kişi tarafından gerçekleşecektir. Filmin İngilizce seslenmesi Londra’da ünlü bir seslendirme sanatçısı tarafından yapılacaktır. Belgesel film; çevre konusunda ki çalışmalarıyla da tanınan, uluslararası belgesel filmlere imza atmış olan yapımcı-yönetmen Fehmi Gerçeker tarafından yapılacaktır.

YAPIM PLANI:


ÇEKİM ÖNCESİ: 60 GÜN 
Gerekli arşiv ve diğer konu araştırmaları tamamlanır. Seçilen uzman kişilerle temaslar ve anlaşmalar yapılır. Senaryo ekibi tarafından film çekim senaryosu yazılır. Çekim yerleri belirlenir, çekim ekibiyle bu yerler incelenir.
 
ÇEKİM: 19 GÜN
Film çekim ekibiyle ( Yapımcı, Yönetmen, Görüntü yönetmeni, ses ekibi, ışık ekibi ve asistanlar – toplam 10 kişi ) film çekimleri gerçekleştirilir. Bu çekimlerin yanında İstanbul’da özel stüdyoda arşiv belgeleri filme çekilir.
 
ÇEKİM SONRASI: 45 GÜN
Stüdyoda kurgu tamamlanır. Özgün müzik kaydı ses müzisyenlerin katılımıyla yapılır. Filmin Türkçe seslendirmesi ünlü bir tiyatro/film sanatçısı tarafından İstanbul’da tamamlanır. İngilizce seslendirme ise Londra’da ünlü bir tiyatro ve film seslendirme sanatçısı tarafından gerçekleştirilir. (Nörofilm’in filmlerini seslendiren ünlü bir İngiliz sanatçı istenirse bu filmi de seslendirebilir.)
 
Image

YAPIM ÖZELLİKLERİ:

Film 4K olarak gerçekleştirilecektir. 4K bugün için kullanılan dünya TV standartlarındaki en iyi teknolojidir.